בירה ובריאות

בירה נחקרה רבות בשנים האחרונות, וכל הממצאים מראים שאם שותים במידה בירה היא מוצר בריא שרק תורם לבריאותינו ובודאי שאינו מזיק. קישור למאמר על בירה באתר קופת חולים כללית

בירה במידה

לפני הכל חשוב לציין שעל מנת להרוויח את יתרונותיה הבריאותיים של הבירה ולא לפגוע בגוף יש לשתות במידה. מהי המידה? לאור מחקרים שפורסמו לאחרונה כל עוד הכמות איננה עולה על 2 בקבוקי בירה (ml 330 ) ליום, וכל עוד שומרים על פעילות גופנית במקביל, הגוף רק מרוויח משתיית הבירה.

בירה והשמנה

מחקרים מוכיחים שמדובר במיתוס – בירה לא גורמת להשמנה.

בבירה אין שומן. כמות הפחמימות קטנה: רק 2.6 גרם ב- 100 מ”ל משקה.
במחקר צרפתי שפורסם במאי 2005 נבדק הקשר בין דרגת עודף המשקל, היחס בין היקף מותניים וירכיים (הכרס) ושתיית סוגים שונים של משקאות אלכוהוליים במחקר נבדקו 1,481 נשים ו- 1,210 גברים בגילאים 35- 60. לא נמצאה כל קשר בין מדדים אילו ושתיית בירה.
מחקר נוסף שפורסם ב- 2004 בדק במשך 8 שנים את הקשר בין צריכת אלכוהול ועליה במשקל בקרב נשים. המחקר עקב אחר כ- 50,000 נשים בגילאים 27 עד 44, ומצא ששתייה מתונה של אלכוהול לא הביאה כלל לעליה במשקל.
מחקרים נוספים מאשרים שצריכה מתונה של בירה לא משפיעה על עליה במשקל או בהיקפים.

הבירה והלב

מחקר רחב היקף שפורסם בכתב העת המדעי של איגוד הלב האמריקאי (Circulation), אשר בדק את ההשפעה הכוללת של שתיית בירה, ביחס לסיכון למחלות לב וכלי דם, סקר 15 מחקרים בהם נבדקו למעלה מ-200 אלף משתתפים. מסיכום מחקרים אלו נמצא, שהסיכון למחלת לב וכלי דם ירד ל-78% בקרב צרכני הבירה, לעומת אילו שאינם שותים. סיכום תוצאות מחקרים אילו מצביע חד משמעית על השפעתה של שתייה מתונה של בירה בהורדת הסיכון למחלות לב וכלי דם.

בירה וכולסטרול טוב

כמות אלכוהול סבירה מעלה את רמת ה – HDL שהוא הכולסטרול החיובי המונע הצטברות שומנים על דופן כלי הדם.

בירה וסכרת

מסתבר כי גם מחקר מדעי נרחב במיוחד אשר פורסם בכתב העת המדעי Diabetologia ועקב אחר 106,690 נשים צעירות לאורך 10 שנים, קבע כי צריכה מתונה של בירה מגינה מפני סוכרת בהיותה מפחיתה את הרגישות לאינסולין. החוקרים קבעו כי צריכת אלכוהול יומית של 30 גרם (כמות האלכוהול בשני בקבוקי בירה ), הינה בעלת ההשפעה המגנה ביותר מפני סוכרת.

בירה ומערכת החיסון

מחקר נוסף, שיצא לאחרונה ואשר פורסם בכתב העת המדעי לתזונה ומטבוליזם (Annals of Nutrition and Metabolism), הינו מחקר קליני התערבותי ראשון מסוגו, שבחן את ההשפעה של צריכה מתונה של בירה רגילה על מערכת החיסון בקרב אוכלוסייה בוגרת ובריאה של כ-57 גברים ונשים. מסקנת החוקרים היא ששתייה מתונה וקבועה של בירה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, במיוחד בקרב נשים, ויכולה להסביר את השפעת הבירה במלחמתו של הגוף במחלות שונות ובמניעתן.

בירה וויטמינים

בבירה יש ויטמינים ומינרלים רבים, ויטמינים שבאים מהלתת הם מקבוצות 1B, 2B , 6B ו- H המזינים את העצבים, מאפשרים ריכוז יתר, עוזרים בבניית תאי דם אדומים, משפרים את תפקוד הלב ומעוררים את מנגנון העיכול. בנוסף יש בבירה זרחן המסייע לעיכול, מגנזיום המחזק את שרירי הלב ועוד.