אודות המבשלה

הסיפור שלנו

מבשלת אלכסנדר הוקמה ב 20.08.2008 בעמק חפר, ליד נחל אלכסנדר.
במבשלת אלכסנדר אנחנו שמים דגש בראש ובראשונה על איכות וטריות הבירה.
המטרה שלנו היא ליצור בירה ישראלית מעולה!
מעולה – כמו במיטב מבשלות הבוטיק באירופה ובארה”ב, על בסיס ידע ומסורת של מבשלות איכות אירופאיות ללא פיסטור וללא סינון.
ישראלית – שמיוצרת כאן בעמק חפר, כמו שאנחנו אוהבים ומאפשרת לאוהב הבירה הישראלי לקבל אותה טרייה וטובה, בלי שהייתה צריכה להפליג מאי שם ולסבול מתלאות הדרך.
כמו כל מזון ומשקה, איכות וטעם הבירה נקבעים בראש ובראשונה ע”י חומרי הגלם בהם משתמשים, אנחנו משתמשים רק בחומרי גלם מהאיכות הגבוהה ביותר, לתת, כשות ושמרים מאירופה, ומים ישראלים שעוברים טיפול לניקוי מוחלט (אוסמוזה הפוכה).
הדבר הבא שמשפיע על איכותה וטעמיה של הבירה הוא תהליך היצירה הקפדני, שהוא ארוך יותר מהמקובל ושבסופו אנחנו מבקבקים את הבירה ללא פסטור וללא סינון. הבירה למעשה ממשיכה “לחיות” בבקבוק ולכן נשארת טריה ועשירה בטעם וריח עד לשתייתה.
אלכסנדר היא מבשלת בוטיק, משמעות הדבר בעינינו היא שאנחנו מתמקדים  באיכות הבירה, בטעם ובריח, וכל דרך המחשבה והיצירה שלנו ממוקדים ביצירת בירה טעימה ומהנה ככל שניתן. אנחנו יוצרים בירה בבאטצ’ים קטנים שמאפשרים הקפדה ושליטה מלאה באיכות כל באטצ’ עם ציוד מודרני שמאפשר דיוק ואיכות מרביים.

האנשים

יוזם המבשלה הוא אורי שגיא, בעברו טייס בחיל האוויר, המתעסק בבירה כתחביב כ-25 שנה, במהלכן ביקר ולמד בירה ברחבי העולם. בשנים האחרונות התחיל לבשל בירה בביתו בכמויות קטנות, והאהבה הרבה לבירה וההכרות ארוכת השנים עם בירה איכותית ברחבי העולם באה לידי ביטוי בבירה המופלאה שייצר. לאחר שנים רבות של שירות בחיל האוויר החליט אורי להפוך את התחביב למקצוע, במהלך 2008 למד אורי טכנולוגיית ייצור בירה באופן ממוסד, ב- Siebel Institute of Technology וסיים בהצלחה את מבחני ההסמכה. הבירה שלנו פותחה ועוצבה ע”י אורי והוא ממשיך להשקיע בעיצוב סגנונות וטעמים נוספים שיתווספו בהמשך.

בתהליך הפיכת הרעיון למציאות חברו לאורי שלושה אנשים יקרים. אביאם סלע, גם הוא טייס ותיק בחיל האויר, אבל גם חובב ואספן וויסקי סינגל מאלט ומומחה גדול בתחום זה. ויורם וארי ירזין, מבכירי המסעדנים בארץ שהתשוקה לאיכות מובילה אותם בכל תחומי עיסוקם.

מנהל תהליך הייצור השותף הוא דן טאוב – בירן צעיר שאנחנו יכולים לומר גדל עם בירה אלכסנדר, ועובד פה בחמש השנים האחרונות. דן בוגר קורס ‘Brewing Technologies’במכון ‘Siebel’.

קצת מידע טכני

מבשלת אלכסנדר הוקמה ב 20.08.2008 בעמק חפר, ליד נחל אלכסנדר. המבנה עצמו ממוקם בפארק תעשיות עמק חפר, פארק תעשיות, עם דגש על תעשייה ירוקה ומודרנית.
ציוד המבשלה נבנה והותאם ליצירת בירה ללא פשרות של טריות איכות וטעם, על בסיס הידע
והטכנולוגיה המתקדמים ביותר הקיימים היום בעולם.
לב הציוד  Brew house יובא מגרמניה מחברת braukon, מיכלי התסיסה יוצרו בישראל ע”י חברת מגט, על פי אפיון ספציפי שלנו, מכונת הביקבוק יובאה מארה”ב מחברת Meheen,  ומכונת הדבקת התוויות נבנתה ע”י חברת “תדביק” הישראלית.